ابوذر غفاری به قلم دکتر شریعتی.....

 سلام خدمت همه دوستان با کمی تاخیر اومدم.... 

دکتر شریعتی در این متن در توصیف ابوذر غفاری وچهره ی محبوبش چنین میگوید:

 قلم من با افتخار غرور آمیزی بر روی این صفحات می لغزد زیرا ، قهرمانی را که در این داستان نقاشی می کند ، رقاصه ی پیست رقصی که میکوشد تا تماشاچیانش را از شهوت به جوش آورد نیست ، شاعری که در هوای عفن یک میخانه یا در کنار منقلی ستونهای ضخیم دود را به سقف می فرستد نیست ، عروسک هایی که پیرلویس ساخته است نیست .یاران وفادار کاباره های زیر زمینها و پس کوچه های محلات بد نام پاریس نیست .

 داستان عشق های گندیده ای که از هالیوود الهام می گیرد ، سرگذشت طنازان اثیری و عشوه گر جزیره ی کاپری که از همه سوی جهان ، شکمهایی را به سوی خویش میخواند که در زیر هر یک فاضلابی از شهوت نصب است نیست .                   

پوست بدن نرم و مرمرین ستاره ی طنازی که هر صبح در وان شیر می خوابد ، چهره ای که کرمهای معطر بر آن برقی از چربی زده است ، لرزش هوس انگیز ران و پستانی که به صدها نویسنده نام و نان بخشیده است نیست .

قهرمان این داستان فرزند غیور صحراست ، فرزند صحرای مغروی است که با همه ی تنگدستی و عسرت ، همواره عار داشته است که ، حتی آسمان بر او اشک ترحم بارد ، فرزند صحرایی است که ، بر کرانه ی دریاها نشسته است و قرن ها از سر غرور در زیر آتش خورشید تشنه مانده ، برای آشامیدن آب ، سر به دریا نیز فرود نیاورده است .

چهره ی گندمگون و آفتاب زده ای است که خشونت صحرا در آن نقش بسته ، پوست چروکیده ای است همچون پاره ی چرمی ، در زیر آفتاب جزیره ، خشکیده و سیاه گشته است ، قامت باریک و بلندی است که بار رنج ها و سختی های بیابان اندکی آن را خمیده است ، سینه ی لاغر و استخوانی ای است که مردی و پایداری از آن می تراود ، و دو چشم دلیر شیری است که از لهیب آتش صحرا ، برای خویش ، دو نگاه ساخته است .                                                                                                

این داستان سر گذشت تند بادی است که در میان قبیله ای طغیان کرده و در صحرای خلوتی فرو نشست ........

سر گذشت مردی از غفار است

/ 5 نظر / 26 بازدید
هادی

سلام متن جالبیبود . با اجازه لینکت کردم

فرزانه

سلااااااام واای مرسی که سر زدین ماسه تا خوبیم شماها چطورین آقازاده خوبه؟[نیشخند]

هم عهدان منتظر6

امان از آن زماني كه بيافتد به روي نامه ام چشمان مهدي دلش مي گيرد و با چشم گريان بگويد:« اين هم از ياران مهدي» در راستای اهداف نشریه "نگاه منتظرَِ؟" که ترویج فرهنگ مهدویت و آشنایی هر چه بیشتر منتظران با حضرت مهدی(عج) است. اقدام به راه اندازی مجله الکترونیکی" نگاه منتظر" كرديم. با نشريه شماره 4 نگاه منتظر بروزيم و منتظر حضور پر مهرتان. اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم [گل]اللهم عجل لوليك الفرج[گل]