آشتی درنای سیبری...

آشتی درنای سیبری و مازندرانی در فریدونکنار

 

شمال نیوز: مدیر کل حفاظت از محیط زیست مازندان گفت: به دلیل عدم هماهنگی نسبی بین درنای سیبری پرورشی با درنای سیبری مهاجر زمستان گذران در تالاب فریدونکنار در حال حاضر درنای پرورشی به درنای مهاجر نزدیک شده و با هم به حرکات نمایشی زیبا می‌پردازند. 

رسول اشرفی پور امروز در گفت‌وگو با فارس در ساری با اشاره به ورود موج جدید سرما به کشور افزود: یکی از عوامل اصلی تحرکات فعالانه این پرنده در منطقه، نزدیک کردن شرایط اقلیمی منطقه به منطقه زادآوری این پرنده حفاظت شده در منطقه سیبری است.
وی از ورود قوهای حمایت شده به آببندان‌های شهرستان بابل طی روز های گذشته خبر داد و اظهار داشت: با هدف کنترل، نظارت و پایش آب بندان ها درباره بیماری آنفولانزای پرندگان در مناطق تحت مدیریت و نیز به علت برودت هوا، 17 قطعه قوی حمایت شده به ( آبندان آغوزبن شهرستان بابل) وارد شده که از این تعداد 5 قطعه بالغ و باقیمانده به بلوغ نرسیدند.
اشرفی پور خاطر نشان کرد: در پی بارش برف در استان حدود 150 قطعه از انواع قو به مناطق دشتی، تالابی و آببندان‌های شهرستان بابلسر و فریدونکنار مهاجرت کردند.
مدیر کل محیط زیست مازندان در پایان بیان کرد: یک قطعه قو گنگ و یک قطعه پلیکان خاکستری که مصدوم شده بودند نیز پس از مداوا جهت نگهداری به موزه علوم طبیعی شهرستان فریدونکنار تحویل داده شدند.

 

/ 4 نظر / 35 بازدید
امید

سلام من میگم خدایی که نمیبینم چه جوری عاشقش بشم شما چی میگی

زهره

سلام جالب بود [لبخند]

امید

سلام با مشروح مصاحبه من با خدا به روزم