آیا خداوند شر را آفریده است؟؟؟

روزی یک استاد دانشگاه تصمیم گرفت تا دانشجویانش را به مبارزه بطلبد. او پرسید: `آیا خداوند هر چیزی را که وجود دارد، آفریده است؟`دانشجویی شجاعانه پاسخ داد: "بله."استاد پرسید: "هر چیزی را؟"پاسخ دانشجو این بود: "بله هر چیزی را."
استاد گفت: "در این حالت، خداوند شر را آفریده است. درست است؟ زیرا شر وجود دارد."
برای این سوال، دانشجو پاسخی نداشت و ساکت ماند. استاد از این فرصت حظ برده بود که توانسته بود یکبار دیگر ثابت کند که ایمان و اعتقاد فقط یک افسانه است.ناگهان، یک دانشجوی دیگر دستش را بلند کرد و گفت: استاد، ممکن است که از شما یک سوال بپرسم؟"استاد پاسخ داد:"البته."دانشجو پرسید: "آیا سرما وجود دارد؟"استاد پاسخ داد: "البته، آیا شما هرگز احساس سرما نکرده اید؟"دانشجو پاسخ داد:
"البته آقا، اما سرما وجود ندارد. طبق مطالعات علم فیزیک، سرما عدم تمام و کمال گرماست وشئی را تنها در صورتی میتوان مطالعه کرد که انرژی داشته باشد و انرژی را انتقال دهد و این گرمای یک شئی است که انرژی آن را انتقال می دهد. بدون گرما، اشیاء بی حرکت هستند، قابلیت واکنش ندارند. پس سرما وجود ندارد. ما لفظ سرما را ساخته ایم تا فقدان گرما را توضیح دهیم."دانشجو ادامه داد:"و تاریکی؟"استاد پاسخ داد:"تاریکی وجود دارد."دانشجو گفت:"شما باز هم در اشتباه هستید، آقا. تاریکی فقدان کامل نور است. شما می توانید نور و روشنایی را مطالعه کنید، اما تاریکی را نمی توانید مطالعه کنید. منشور نیکولز تنوع رنگهای مختلف را نشان می دهد که در آن طبق طول امواج نور، نور می تواند تجزیه شود. تاریکی لفظی است که ما ایجاد کرده ایم تا فقدان کامل نور را توضیح دهیم."و سرانجام دانشجو پرسید:- "و شر، آقا، آیا شر وجود دارد؟خداوند شر را نیافریده است. شر فقدان خدا در قلب افراد است، شر فقدان عشق، انسانیت و ایمان است.. عشق و ایمان مانند گرما و نور هستند. آنها وجود دارند. فقدان آنها منجر به شر می شود."و حالا نوبت استاد بود که ساکت بماند.

نام این دانشجو: آلبرت انیشتین بود....

/ 8 نظر / 19 بازدید
محمد

وبلاگ خوبی داری دستبند پاوربالانس مغناطیس two beta خوبی دارم http://www.khavaranshop.com/detail/99814 دستبند تيم محبوب تراكتورسازي http://www.khavaranshop.com/detail/65892/ تافل IBTدر خانه http://www.khavaranshop.com/detail/92589 موفق باشی

فرشته

ماهی تو که بر بام شکوه آمده است آیینه زدستت به ستوه آمده است خورشید اگر گرم تماشای تو نیست دلگیر نشو ز پشت کوه آمده است. سلام مهربون به روزم ومنتظر حضورت.دلم برای دیدنت تنگ است

هادی

خداوند بیامرزدش خیلی جالب بود

سید عباس بردبار

سلام وبلاگ خیلی خوبی داری به وبلاگ ما هم بیا و نظر خودت رو بگو و ما شما رو با افتخار لینک میکنیم...پایگاه مسجد ولیعصر شهرستان فریدونکنار...

عكس، كليپ، آهنگ، فيلم، موزيك

سلام دوست عزیز برای تبادل لینک هوشمند و خودکار با ما ابتدا لینک ما را با نام " عكس، كلیپ، آهنگ، فیلم، موزیك " لینک کنید سپس لینکتان را از بخش پیوندهای وبلاگ بفرستید تا به طور خودکار لینک شوید ( اگر دوباره وارد وبلاگ ما شوید لینکتان را مشاهده میکنید) . موفق باشید .

پرنده کليپ

سلام خدا قوت پرنده کليپ با کليپ هاي ارزشي در فضاي سايبري به پرواز درآمد همه با هم در راستاي ولايت

زهره

سلام حالتون خوبه؟ از این که بعد از مدتها به وبم سر زدید خیلی خوشحال شدم. واقعا ساکن فریدونکنارید؟ خوش به حالتون چه شهر زیبایی[قلب] آپ اینبارتون خیلی زیبا بود با اجازتون کپیش کردم واسه دوستام بفرستم.

محمد مهدی حسینی

خوب بود ممنون